Новости

Битола инфо

Крививични пријави за две лица од Битола кај кои е пронајдена марихуана

СВР Битола поднесе кривична пријава против Н.П.(33) и К.А.(29), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 08.02.2018 полициски службеници извршиле претрес во домот на второпријавениот во Битола, при што пронашле и одзеле марихуана и семки од растението канабис.

GOLD
To Top