Новости

Битола инфо

Кривична за 20 – годишни момчиња од Битола кои вршеле продажба на марихуана

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.Т.(20) и М.Т.(20) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 17.08.2018 во Битола, полициски службеници ги затекнале пријавените како вршат продажба на марихуана.

Евротип
Евротип
To Top