Новости

Битола инфо

Кривична за 40 – годишен битолчанец – при претрес е пронајден метадон

СВР Битола поднесе кривична пријава против Г.Н.(40) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 04.03.2019, полициски службеници при претрес во домот на пријавениот на ул.„Христо Ботев“ во Битола, пронашле и одзеле метадон.

GOLD
To Top