Новости

Битола инфо

Кривична пријава за битолчанец кој со лажна диплома се вработил во битолската болница

СВР Битола поднесе кривична пријава против 38-годишниот битолчанец А.А. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“. Во септември 2017 година пријавениот, како возач во Клиничката болница – Битола, приложил лажна диплома за завршено средно образование од средно училиште од Скопје, по што бил поставен на работно место референт на возен парк во болницата.

GOLD
To Top