Новости

Битола инфо

Кривична пријава за 23 – годишен битолчанец

На 13.05.2017 година околу 13,25 часот во Битола на ул.„Васко Карангелевски“ додека УПС од ПС за БПС-Битола, извршувала службени дејствија по ЗБСП, односно го запрела лицето Ј.И. (23) од Битола кој управувал ПМВ„Голф 5“ со битолски регистерски таблици кој не поседувал важечка возачка дозвола и во еден момент почнал да и упатува сериозни закани по нејзиниот живот.

Лицето е приведено и по целосното расчистување и документирање на случајот против истиот ќе биде поднесен поднесок.

GOLD
To Top