Новости

Битола инфо

Кривична пријава за 25 – годишен битолчанец поради марихуана

СВР-Битола поднесе кривична пријава против Н.Д. (25) од Битола, за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Пријавениот неовластено од непознато лице набавил за продажба наркотична дрога,  марихуана. На 17.01.2017 година, на ул.“Климент Охридски“ во Битола од страна на полициски службеници, бил затекнат пријавениот со уште едно лице и при извршениот преглед кај пријавениот била пронајдена една пластична кутија во која имало 5,23 грама марихуана.

GOLD
To Top