Новости

Битола инфо

Кривични за тројца битолчани – киднапираа сограѓанин за наводен долг од 100 евра

СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.M.(41), В.М.(21) и О.М.(37) сите од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “грабнување“ и “разбојништво“. Пријавените на 09.07.2017 година, пред железничката станица во Битола, физички го нападнале Н.Б.(31) од Битола, по што насилно го ставиле во ПМВ “Ауди А4“, со цел да го соочат со Ш.Ш.(22) кон кој имал наводен долг од 6.000 денари, а со закана со пиштол, му одзеле и два мобилни телефони, причинувајќи му материјална штета од 25.000 денари.

Драма во Битола – го грабнале заради наводен долг од 100 евра за дрва

GOLD
To Top