Новости

Битола инфо

Кривични пријави за две лица од Битола кои извршиле тешка кражба вредна 80.000 денари

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и М.Р.(28), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,тешка кражба“.

На 15.06 2019 година од објект на улица ,,Климент Охридски”, со насилно отворање врата, одзеле стока со вкупна вредност од 80.000 денари.

GOLD
To Top