Новости

Битола инфо

Лишени од слобода четворица битолчани заради напад на полицаец

На 25.10.2019 во 23.00 часот, полициски службеници од СВР Битола на ул.„Довлеџик“ во Битола од слобода ги лишиле К.Т., Б.П., Н.С. и Ѓ.З., сите од Битола, поради тоа што на наведената улица физички нападнале полициски службеници кои преземале службени дејства. Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Битола во дневниот билтен.

GOLD
To Top