Новости

Битола инфо

МВР за сообраќајната несреќа во која загина мотоциклист

На 29.10.2017 година околу 14,00 часот, на магистралниот пат Ресен-Битола, на место викано “Дервен“ се случила сообраќајна незгода во која А.Б.(36) од Битола, управувајќи моторцикл „сузуки“ со битолски регистерски таблици, излетал од патот. Истиот во незгодата се здобил со тешки телесни повреди по што со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Клиничката Болница во Битола каде од страна на лекар била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од ПС Ресен. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на обдукција. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Евротип
SNBROKER
To Top