Новости

Битола инфо

Медицинска сестра од Битола пријавила дека била нападната

На 23 јануари 2020 година во 09:30 часот во СВР-Битола, М.M.(47) од Битола, вработена во Клиничка болница-Битола како медицинска сестра пријавила дека на 22.01.2020 околу 16:15 часот во Клиничката болница Битола, додека била на работно место и извршувала работни задачи, била навредувана од две женски лица, а потоа едната од нив физички ја нападнала. Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

GOLD
To Top