Новости

Битола инфо

Мерцедес прегази жена во Битола

Во  21.40 часот на булевар „1-ви Мај“ во Битола, 43-годишниот В.Т. од Битола, управувајќи патничко возило „Мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, удрил во пешакот Е.Н.(27) од Битола.

Од ударот Е.Н. се здобила со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинск помош била пренесена во Клиничката болница Битола. Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

GOLD
To Top