Новости

Битола инфо

Нападнато обезбедувањето пред ноќен клуб во Битола

На 27.04.2019 година во 01.20 часот Б.С (38) од Битола, вработен како обезбедување во ноќен клуб, пријавил дека околу 01,00 ч. по претходно недоразбирање од страна на непознато лице бил физички нападнат и удрен со предмет во десната нога од страна на К. С (21) од Битола.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Евротип
SNBROKER
To Top