Новости

Битола инфо

На патот Макази –Ѓавато се запали грчко возило – управувал Египјанец, а сопатник бил Алжирец

На 08.01.2020 во СВР Битола било пријавено дека настанал пожар во патничко возило „Фолксваген пасат” со грчки национални ознаки, управувано од 43-годишен жител на Египет и 30-годишен сопатник од Алжир, додека се движело по магистралниот пат Макази –Ѓавато, во близина на место викано „Свлечиште“. Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

GOLD
To Top