Новости

Битола инфо

Непознато лице плаќало на интернет со пари од сметката на бистричанец

На 20.01.2020 во СВР Битола, М.К.(35) од с.Бистрица, битолско, пријави дека во период од 2 до 17 јануари непознат сторител, преку интернет трансакции од неговата сметка, во четири наврати успеал да повлечи парични средства во висина од 24.000 денари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

GOLD
To Top