Новости

Битола инфо

Од билтенот на СВР Битола – битолчанец нападна полицаец

На 08 јуни во СВР Битола било пријавено дека истиот ден околу 18.45 часот на улица „Mирче Ацев” во Битола, З.Л. од Битола физички нападнал полициски службеник. По целосно документирање на случајот против З.Л. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 09 јуни во СВР Битола, А.Т.  од Битола пријави дека истиот ден  во околу 17.00 бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

GOLD
To Top