Новости

Битола инфо

Опожарено возило во Битола

На 26.06.2019 година околу 04.10 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Смилевски Конгрес“ во Битола настанал пожар во паркирано товарно возило „Фиат Добло“ со битолски регистарски ознаки, сопственост на С.Н.(46). Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица. Извршен е увид.

GOLD
To Top