Новости

Битола инфо

Опожарено возило во село Дихово

На 02.08.2019 година во 03,00 часот во с.Дихово-битолско, во двор на вила сопственост на Д.М. од страна на неговиот зет за ќерка Р.Р.Џ. (58) било опожарено патничко моторно возило „Опел Корса“ со битолски регистарски ознаки и кровот на вилата, a по претходна расправија. Р.Р.М. е приведен од полициски службеници. Се работи на расчистување на случајот, информираат од СВР Битола.

GOLD
To Top