Новости

Битола инфо

Оштетен партиски штаб на ВМРО ДПМНЕ во Битола

Во СВР-Битола вчера во 21:15 часот било пријавено дека на ул.„Црвени Стени“ било скршено стакло на влезната врата од месна канцеларија на политичката партија „ВМРО-ДПМНЕ“. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Евротип
Евротип
To Top