Новости

Битола инфо

Паднал во Драгорот – пожарникарите го извадоа

Попладнево околу 16:30 часот, битолските пожарникари извлекоа човек од реката Драгор кој попладнево, од засега непознати причини паднал во реката.

Откако пожарникарите успешно го извадоа од користото на реката, потоа дојде и возило на Службата за итна помош за да му пружи неопходна медицинска помош.

15731716_10154835980094420_517576332_n

 

 

Евротип
Евротип
To Top