Новости

Битола инфо

Петмина Кубанци приведени при обид за нелегален премин на границата

Петмина државјани на Куба се приведени на македонска територија откако се обиделе незаконски да ја преминат границата помеѓу Македонија и Грција.

Како што пренесува МВР:

На 17.11.2019 во 09.05 часот кај с. Кременица полициски службеници од Полициска станица Меџитлија ги лишиле од слобода Л.П.А(25), К.Д.Ј.Е(37), Л.Н.Џ.(34), А.К.Ј.(32), Т.Р.Ј.(32), Л.П.Џ.К(32) и С.П.А.(30), сите од Куба, при обид незаконски да ја преминат државната граница помеѓу Р.С.Македониј и Р.Грција. Истите биле предадени на полициски службеници од СВР Битола за понатамошна постапка.

Евротип
SNBROKER
To Top