Новости

Битола инфо

Повредена малолетничка во сообраќајка во Битола

На 18 септември во 01.20 часот на крстосница од улиците „Батаљон Стив Наумов” и „Филип 2-ри Македонски” во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Ауди А-4“, управувано од П.Н.(45) од Битола и мопед „Ринини Знен-50“, управуван од 15-годишна малолетничка од Битола. Во незгодата со тшки тлесни повреди се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена на лекување во Клиничката болница Битола. Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Битола.

GOLD
To Top