Новости

Битола инфо

Повредени повеќе лица во сообраќајка на патот Прилеп-Битола, во прекин патниот правец

Повеќе лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случила попладнево околу 16 часот на магистралниот пат Прилеп – Битола кај Тополчани, велат, според првични  информации, од Секторот за внатрешни работи Битола.

Во несреќата  учестувувале три возила.

Магистралниот пат е затворен за сообраќај и е пренасочен по стариот пат Прилеп-Битола.

GOLD
To Top