Новости

Битола инфо

Пожар во барака во Битола

На 25.04.2019 година околу 02.45 часот во СВР Битола било пријавено дека  на ул.„Девеани“ во Битола настанал пожар во барака сопственост на М.Р.(60). Во пожарот бараката целосно изгорела. Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола. Увид извршила екипа од СВР Битола. 

GOLD
To Top