Новости

Битола инфо

Пожар во куќа во Битола

На 09.01.2020 во 07.44 часот во СВР Битола било пријавено дека настанал пожар во помошна просторија од куќа сопственост на Р.Б.(65) на ул.„Нектариј Битолски“ во Битола, при што бил опожарен дел од кујната и покуќнината. Пожарот бил локализиран од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола, а повредени лица нема. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

GOLD
To Top