Новости

Битола инфо

Прегазен пешак во Битола, возачот побегнал

На 29.01.2019 година во 23.05 часот на улица „Васко Карангелески“ во Битола, непознато возило управувано од непознато лице удрило во пешакот С.В.(55) од Битола и го напуштило местото на настанот.

Од ударот пешакот  се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница Битола. Увид извршила екипа од СВР Битола.

GOLD
To Top