Новости

Битола инфо

Приведена 58 – годишна битолчанка поради пожар

На 04.08.2019 година околу 13,30 часот во СВР Битола била приведена Л.Т.К.(58) од Битола поради тоа што запалила сува трева и гранки, а огнот се проширил и зафатил гаража и магацин сопственост на Ј.С. и Т.С од с.Крклино.

Пожарот бил изгаснат од протипожарната единица од Битола. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

GOLD
To Top