Новости

Битола инфо

Приведен 29 – годишен битолчанец поради продажба на пиротехнички средства

На 30.12.2018 година од страна на полициски службеници од полициска станица Битола, од лицето С.Е.(29) од Битола одземени се 900 пиротехнички средства.

Лицето е лишено од слобода, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

GOLD
To Top