Новости

Битола инфо

Пронајдена граната од Првата светска војна во битолско

На 30.09.2019 во 12.15 часот во СВР Битола било пријавено дека при изведување на градежни работи во близина на црквата во с.Трново, битолско, била пронајдена неексплодирана артилериска граната од Првата светска војна.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола, а од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување гранатата била безбедно подигната.

GOLD
To Top