Новости

Битола инфо

СВР Битола: Физички напад и тешко повреден мотоциклист

На 08 јули во СВР Битола, М. Д. (37) од Битола пријавила дека истиот ден околу 21.00 часот на улица „Цане Бујуковски“ во Битола била физички нападната од С.П од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 08 јули на бул „1 ви Мај“ во Битола, П.К.(45) од Битола, управувајќи мопед „Линфан“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил П.К. и бил пренесен во болницата во Битола. Увид извршила увидна екипа од СВР Битола.

GOLD
To Top