Новости

Битола инфо

СВР Битола: Четири возачи возеле без возачка дозвола, 10 возачи ја надминале брзината

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола на 10 јули извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, непочитување првенство.

Притоа, биле контролирани 288 возачи од кои четворица возачи управувале возило без возачка дозвола, нерегистрирани биле две возила и брзината ја надминале 10 возачи.

GOLD
To Top