Новости

Битола инфо

СВР Битола: 12 возачи без возачка дозвола, 12 возила нерегистрирани

Полициски службеници од СВР Битола на 18.09.2019 извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, непочитување првенство.

Притоа, констатирано е дека 12 возачи управувале возило без возачка дозвола, 12 возила биле нерегистрирани, брзината ја надминале седум возачи, седум возачи зборувале на мобилен додека управувале возило. За сите прекршоци издадени се соодветни казни.

Евротип
SNBROKER
To Top