Новости

Битола инфо

Се преврте возило пред клучката „Могила“ – возачот тешко повреден

На 19.12.2018 година во 00,05 часот на патниот правец Битола – Прилеп, пред клучка „Могила“ М.Н.(21) од Прилеп управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со прилепски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и тоа се превртело. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

GOLD
To Top