Новости

Битола инфо

Се уште се чекаат резултатите за починатиот битолчанец во самоизолација

Се уште се чека резултатот од 66-годишниот битолчанец кој беше во самоизолација и беше пронајден починат во својот стан, зијави денеска на прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче.

Тој дополни дека резултатите се очекува да бидат готови во текот на денот.

 

 

GOLD
To Top