Новости

Битола инфо

Сообраќајна несреќа на Новачки пат во Битола – повредени три лица

На 07.07.2018 година во 17,45 часот на Новачки пат во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило  “Хундаи Сантафе” со бугарски регистарски ознаки управувано од И.Ќ.(25) од Кавадарци и патничко моторно возило “Опел Астра” со битолски регистарски ознаки управувано од И.П.(58) од Битола. 

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил И.П. додека И.Ќ. и неговата сопатничка Н.Ќ.(25) се здобиле со телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот. 

GOLD
To Top