Новости

Битола инфо

Тешка сообраќајна несреќа во битолско – тешко повредени пет лица

На 02.06.2019 во 21,20 часот било пријавено дека на патот Могила-Будаково пред с.Радобор патничко возило „Форд галакси“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Џ.(44) од с.Канатларци–прилепско излетало од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле: С.Џ.  и сопатниците Е.Џ. (29) од с.Канатларци, М.З.(21) од Р.Турција, М.С.(20) во Р.Турција и А.Д.(22) од Р.Турција. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола.

GOLD
To Top