Новости

Битола инфо

Тешка сообраќајна несреќа на излез од Битола, загина моторџија

Тешка сообраќајна несреќа на излезот од Битола кон Ресен се случи попладнево околу 17 часот при што загина 58 годишен моторџија од Холандија.

По несреќата, моторџијата се здобил со тешки телесни повреди и со возило на итна помош бил префрлен во Клиничкиот центар во Битола, каде му била укажана лекарска помош, бил и реанимиран, но потоа починал пренесува Тв21.  

GOLD
To Top