Новости

Битола инфо

Тешко повредена битолчанка во сообраќајна несреќа

На 18.10.2019 во 09.04 часот на ул.„Македонска“ во Битола, товарно возило „форд транзит“,со битолски регистарски ознаки, управувано од З.П.(46), удрило во пешакот Н.Д.(67) од Битола.

Во незгодата, Н.Д. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничка болница Битола. Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

GOLD
To Top