Новости

Битола инфо

Три лица повредени во судар на патот Демир Хисар – Битола

На 24.03.2019 на крстосницата од патот село Лисолај-Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Шевролет спарк“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.С(25) од село Белче, демирхисарско и патничко возило „Опел корса“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.М(32)од Битола.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот во патничкото возило „Опел  корса“ и бил пренесен во Клиничка болница Битола.

Возачот на патничкото возило Шевролет спарк“ и сопатникот од другото возило се здобиле со телесни повреди. Извршен бил увид на местото.

GOLD
To Top