Новости

Битола инфо

Уапсени две лица од Куба во Битола

На 05.11.2019 во 11.15 часот кај Железничката станица „Кременица“, Битола, биле лишени од слобода П.Л.А.(29) и Г.Ф.Г.(23), двајцата од Куба, при обид незаконски да ја преминат државната граница.

Лицата биле предадени на полициски службеници од СВР Битола за понатамошна постапка.

GOLD
To Top