Новости

Битола инфо

Убиство и самоубиство во Битола

Денес околу 14.15 часот од страна на ИМП во СВР-Битола пријавено било дека на ул.Климент Охридски, С. Ѓ. (1957) по претходна меѓусебна расправија извршил убиство на неговата сопруга М.Ѓ. (1962) пукајќи со пиштол ЦЗ 7,62 по што извршил самоубиство, информираат од СВР Битола.

Како што претходно објавивме, дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола изврши увид во стан на улицата „Климент Охридски“ во Битола, каде попладнево беа пронајдени безживотните тела.

GOLD
To Top