Новости

Битола инфо

ФОТО: Битолчани им се израдуваа на пехарите на УЕФА

Битолчани денес имаа можност да ги видат на дело и да се фотографираат за спомен со трите пехари на УЕФА: Лигата на шампионите, Лигата на Европа и Суперкупот на Европа.

Стотици љубители на фудбалот на теренот со вештачка трева „Павел Шатев“ во Битола се радуваа на трите пехари на европските купови. Во вторник во Скопје, „кралевите“ ќе се обидат да ја одбраната Суперкуп титулата, освоена минатата година.

GOLD
To Top