Новости

Битола инфо

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа на излезот од Битола – Прилеп

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево помеѓу тешко товарно возило камион и комбе при директен судир на излезот од Битола за Прилеп.

Според неофицијални информации има повредено лице, а на местото на несреќата излезени се увидни екипи од полиција.

Повеќе информации наскоро.

GOLD
To Top