Новости

Битола инфо

Фотогалерија од црвениот тепих на фестивалот „Браќа Манаки“

На црвениот килим пред Центарот за култура пред почетокот на 40-то издание на фестивалот „Браќа Манаки“ поминаа бројни странски и домашни филмски работници, режисери, кинематографери, членови на меѓународното жири како и претставници на највисокиот политички врв на земјата, јавни личности и голем број битолчани.

 

 

 

GOLD
To Top