Новости

Битола инфо

(Фото) Свечено отворање на 27. Интерфест Битола

Со концерт на Македонската филхармонија под диригентската палка на Борјан Цанев и виолинистката од Казахстан, Ајман Мусакаџајева, синоќа се отвори 27-то издание на Фестивалот на класична музика Интерфест Битола.

 

GOLD
To Top