Новости

Битола инфо

(Фото) Се отстранува превртената „сканија“ од клучката кај Крклино

Во текот на денешниот ден се вршеа активности за отстранување на „сканијата“ кој во текот на вчерашниот ден се преврти на клучката кај Крклино.

Во сообраќајката полесно е повредено едно лице, а товарното моторно возило е со гевгелиски регистарски таблици.

 

 

GOLD
To Top