Новости

Битола инфо

Христос Воскресна – православните христијани го слават Велигден

Биењето на камбаните во храмовите на Македонската православна црква, точно на полноќ, ја најавија веста за воскресението Христово.

Во Битола во Соборниот храм Св„Великомаченик Димитриј“ радосната вест на верниците им ја соопшти митрополитот преспанско-пелагониски г. Петар.

Фото: ТВ Тера

GOLD
To Top