Новости

Битола инфо

Четири – годишно дете и велосипедист повредени во две сообраќајни несреќи во Битола

На 17.06.2019 година во 20.45 часот на паркингот кај Домот на култура во Битола, патничко возило „Опел корса“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(28) од с.Долно Оризари, битолско, удрило во четиригодишно дете, кое било пренесено во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош. Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Битола.

На 17.06.2019 во 18.25 ч. на крстосницата од улиците „Никола Тесла“ и „Димитар Илиевски Мурато“ во Битола, патничко возило „Фолксваген венто“ со битолски регистарски ознаки, управувано од И.М.(26) од Битола, удрило во велосипед управуван од Ц.К.(60) од Битола. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Ц.К. и бил пренесен во Клиничката болница во Битола за укажување на лекарска помош. Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Битола.

GOLD
To Top