Новости

Битола инфо

Акција во Битола: Уапсени двајца битолчани, пронајдени се 9 пакетчиња хероин

На 26.10.2021, полициски службеници од СВР Битола и САЕ „Тигар“ на ул.„Осма” во Битола, лишија од слобода 33 и 31-годишни битолчани, бидејќи кај нив биле пронајдени и одземени девет пакувања хероин.

Тие биле приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена пријава до надлежното обвинителство по член 215 од Кривичниот законик.

Евротип
Евротип
To Top