Новости

Битола инфо

Битолската полиција привела двајца грчки државјани – го нарушиле јавниот ред и мир

На 14.06.2021 во 16.00 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги привеле А.П.(50) и Г.П.(53), двајцата од Р.Грција, поради нарушување на јавниот ред и мир со карање, викање, непристојно и дрско однесување и кршење на предмети. Лицата билее предадени во Основен суд Битола на судија за претходна постапка за понатамошно постапување.

Евротип
Евротип
To Top